Pompa ciepła Midea A+++


https://mthermal.pl/
Połączenie dwóch odnawialnych źródeł energii w jedną instalację – czy to możliwe? Jak najbardziej, współpraca pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych jest bardzo opłacalna, zarówno ze względów finansowych, jak i ekologicznych.
Pompy ciepła mogą korzystają z odnawialnych źródeł energii, lecz sprężarka – potrzebuje do prawidłowego działania około 20%-25% energii elektrycznej, którą może czerpać praktycznie bezkosztowo właśnie z paneli PV. Pozyskuje ona energię ze słońca dzięki panelom fotowoltaicznym
Dobrze zaizolowany dom jednorodzinny o powierzchni ogrzewanej 130 m2 potrzebuje około 11,8 tys. kWh energii w formie ciepła na ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Dostarczenie takiej ilości energii przez pompę ciepła, np. typu powietrze/woda, wiąże się z pobraniem energii elektrycznej z sieci w ilości około 3100 kWh (przy założeniu współczynnika efektywności SCOP = 3,8). Instalacja fotowoltaiczna w polskich warunkach dostarcza rocznie z każdego 1 kWp zainstalowanej mocy około 1000 kWh energii elektrycznej.

Program „Czyste powietrze” z NFOŚIGW oferuje dofinansowanie w podstawowym poziomie w wysokości 45% kosztów, a w podwyższonym poziomie aż 60%!
Co przekłada się na koszt inwestycji w pierwszym przypadku na kwotę 11412,50zł a w drugim tylko 8300zł.
Elektromeks oferuję pomoc w wysłaniu wniosku o dofinansowanie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *