DOTACJE 2023!


Planujesz inwestycje w 2023 roku?
Na jakie dotacje możesz liczyć?Program „Mój Prąd”, dotuje montaż domowej mikroinstalacji fotowoltaicznej w kwocie 6000zł

Program „Moje Ciepło”, dotacja dla nowo powstałych budynków na pompę ciepła typu powietrze/woda, kwota 7000zł

„Czyste Powietrze”
Najważniejsze zmiany w programie:
1) Zmiana progów dochodowych: Roczny limit zarobków dla progu podstawowego programu rośnie ze 100 tysięcy złotych do 135 tysięcy złotych. Podwyższone zostają także limity dla progu podwyższonego i najwyższego.
2) Znaczne zwiększenie kwot dotacji: Maksymalna kwota dotacji rośnie do 135.000 zł. Znacząco rosną także procenty dotacji oraz maksymalne kwoty, które można uzyskać na poszczególne urządzenia i usługi.
3) Kompleksowa termomodernizacja: Przeprowadzenie „kompleksowej termomodernizacji” opartej na audycie energetycznym pozwala na znaczące zwiększenie kwoty dotacji. Audyt energetyczny staje się bardzo opłacalnym rozwiązaniem.
4) Podatek VAT: Zgodnie z nową wersją programu podatek VAT nie stanowi kosztu kwalifikowanego, czyli dotacja jest liczona od kwot netto. Ze względu na podwyższenie procentu dofinansowania nie ma to żadnego negatywnego wpływu na kwotę dotacji. Co z tego wynika? Zmiany w programie są zdecydowanie „na plus” zarówno dla klientów, branży grzewczej oraz branży usług związanych z termomodernizacją. Wysokie kwoty dofinansowania z pewnością zwiększą liczbę osób, które zdecydują się na zmianę źródła ogrzewania lub termomodernizację swojego domu.
Przykład:
Klient wymienia źródło ogrzewania na pompę ciepła powietrze/woda i zakłada instalację fotowoltaiczną, w podstawowym poziomie dofinansowania tj 25 400zł,
w podwyższonym tj 37 100zł,
a w najwyższym tj aż 50 200zł!!!
Mało tego! Dotacje w ramach programu Czyste Powietrze można łączyć z termomodernizacyjną ulgą podatkową

Zajmujemy się również pomocą w uzyskaniu tych dofinasowań

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *